Pondelok - Piatok 07:00 - 15:30

Sobota a nedeľa - ZATVORENÉ

+ 421 911130385

staweb@staweb.eu

Studenec 130

05304 Studenec

Hore
 

Hotel Tatranská Lomnica

Realizácia zateplenia objektu

Hotel Tatranská Lomnica

Novostavby

Hotel Tatranská Lomnica bola jedna z viac zákaziek ktoré naša spoločnosť realizovala v Tatrách. Po viacerých malých akciách pre investora, sme boli prizvaný na spoluprácu pri realizácii zateplenia hotela Tatranská Lomnica. Zateplenie sa realizovalo z minerálnej vaty o hrúbke 200mm. Kotvenie sa realizovalo do železobetónového skeletu.  Náročnejšia práca spočívala v tom, že na fasáde hotela sa nachádzali oceľové úchytky, na ktoré sa neskôr malo osádzať osvetlenie hotela. Všetky úchytky bolo treba vyrezať v mieste prestupu a potom dôkladne zaizolovať.

 

HISTÓRIA:

Hotel, ktorý bol zatvorený a chátral dvadsať rokov, rekonštruovali dvadsať mesiacov. Oprava národnej kultúrnej pamiatky a dostavba novej časti hotela s wellnes centrom stáli sedem a pol milióna eur. Pôvodná kapacita hotela bola dvadsaťosem izieb, po novom bude hosťom slúžiť 63 izieb a štyri apartmány.

 

 

Popri mimoriadne náročných stavebných prác sa vedenie hotela snažilo odkryť históriu hotela. V chátrajúcich útrobách sa totiž tesne pred rekonštrukciou nepodarilo nájsť ani jeden archívny dokument, chýbali akékoľvek knihy hostí, kroniky, dokonca sa vo vnútri nenachádzali ani žiadne fotografie. Trvalo pol roka, kým sa podarilo obísť všetky archívy, preštudovať stovky strán dobových dokumentov písaných aj vo švabachu, zamerali sme sa aj na vtedajšie noviny. Naše zistenia sme konzultovali s renomovanými historikmi. Doposiaľ sa v súvislosti s hotelom hovorilo len o roku 1893, keď podľa doposiaľ publikovaných informácií mali hotel postaviť. Teraz však už vieme aj to, kedy hotel otvorili. „Niekoľko nespochybniteľných faktov dokazuje, že Hotel Lomnica privítal prvých hostí v júni roku 1894. Tiež sa podarilo upresniť, že vo Vysokých Tatrách stoja aj staršie budovy, ktoré kedysi slúžili ako hotel, no spomedzi tých, ktoré zostali fungovať, je najstarší,“ povedala Lenka Maťašovská, marketingová riaditeľka Hotela Lomnica.

 

 

 

Investor:

M.K.C. s.r.o. Štrba

Typ:

Realizácia vonkajšieho zateplenia a fasády

Rok:

2016

Cena:

39.529,24 EUR